AKTUALNOŚCI

05.10.2021

Zbiórka Allegro lokalnie: Jesień pełna wrażeń

Zapraszamy do wzięcia udziału w ziórce - aukcjach Allegro lokalnie pod poniższym linkiem:

https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/jesien-pelna-wrazenrodzinny-dom-dziecka-domydzieckaorg

 

Skończyły się wakacje i nastał czas powrotu do szkoły. Rok szkolny nie musi kojarzyć się tylko z nauką i obowiązkami. Długie i ponure jesienne wieczory czy weekendy również można spędzić atrakcyjnie.

Jedną z propozycji na aktywne spędzanie wolnego czasu po powrocie ze szkoły są odwiedziny w Centrum Kultury, Nauki i Zabawy - "Bajka Pana Kleksa". Miejsce to znajduje się w Katowicach. Na stronie internetowej możemy przeczytać, że Centrum podzielone jest na 8 stref tematycznych, gdzie wraz z animatorem, uczestnicy przechodzą przez kolejne strefy w poszukiwaniu zaginionych przedmiotów czy rozwiązując zagadki. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce które łączy w sobie zabawę ale również naukę, doskonałe dla najmłodszych jak i całej rodziny.

Kolejnym miejscem, które chętnie odwiedziliby głównie starsi członkowie naszej rodziny, jest ścianka wspinaczkowa w Gliwicach. Jest to miejsce które może zastąpić np. ćwiczenia na siłowni czy inne aktywności fizyczne, a dzięki swojej atrakcyjnej formie przyciąga zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Jako że nie mieliśmy wcześniej okazji spróbować swoich sił we wspinaczce, a miejsce jest dostosowane do pierwszej próby z taką formą aktywności fizycznej, jesteśmy pewni, że byłby to interesujący oraz ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

Dodatkowo całą rodziną chcielibyśmy wybrać się do Kompleksu Zamkowego w Tarnowicach, gdzie odwiedzilibyśmy Szkołę Magii i Czarodziejstwa oraz chętnie wybralibyśmy się do kina. Wzięcie udziału w tak zwanym interaktywnym przedstawieniu na pewno byłoby fascynującą przygodą, a wizyta w kinie, by obejrzeć film lub bajkę na dużym ekranie jest doskonałym pomysłem na niepogodne jesienne popołudnie.

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji naszych planów, zarówno osobom wystawiającym przedmioty na aukcje, jak i osobom licytującym!

‹ powrót
 
Strona powstała przy wsparciu portalu www.domydziecka.org
Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich